Turktime

Özgür Özel'den Kobani Davasına tepki: Yargılama süreci hukuki değil

Kobani Davasında kararın açıklanmasının ardından değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, değerlendirmelerde bulundu. Özel, "Kim ne derse desin bu davada bir hukuk yok. Yargılama süreci hukuki değil." dedi.
ABONE OL
Abone Ol
Özgür Özel'den Kobani Davasına tepki: Yargılama süreci hukuki değil
Haberler / Siyaset
16 Mayıs 2024 Perşembe 23:00
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sözcü TV'de katıldığı canlı yayında gazetecilerin gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kobani Davasında kararın açıklanmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Özel, davanın siyasi bir dava olduğu belirterek "Kim ne derse desin bu davada bir hukuk yok. Yargılama süreci hukuki değil." ifadelerini kullandı.

Özel'in açıklamaları şöyle:

"DAVA SİYASİ BİR DAVA"
İlk günden beri takındığım tutumu değiştirecek değilim. Dava, siyasi dava. Olay olduktan 5 yıl sonra açıldıysa dava, iddianamesi de doğrudan bir partinin genel başkanı tarafından yıllarca yazıldıysa, sonra da dava açıldıysa bu dava siyasi davadır. Uzamasıyla, zamanlamasıyla, karar duruşmasının seçimden sonraya bırakılmasıyla falan her yönüyle siyasetten kullanılmaya elverişli bir dava.

"CEZALARIN KABUL EDİLEBİLİR BİR TARAFI YOK"
Verilen cezaların bazıları istenene göre çok düşük cezalar. Burada Selahattin Demirtaş'a ve Figen Yüksekdağ'a verilen cezalar, görevlerinin başındayken bir partinin eş genel başkanlarıyken alınıp da suçlandıkları şey ve bu cezalara baktığınızda kabul edilebilir bir tarafı yok.

"BU DAVADA BİR HUKUK YOK"
Davayı bir hukuki dava olarak değerlendirmek yerine, tabi bir partinin genel başkanı olmasam her beraat edenleri, yaptığı yeterli görülüp bırakılanları ve ağır cezalar alanları hangi kategorilerde değerlendirmek gerektiği üzerine farklı beyin jimnastiği yapabilirim ama kim ne derse desin bu davada bir hukuk yok. Yargılama süreci hukuki değil.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime