Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
DIŞ GÜÇLER
Cengiz Altınsoy
YAZARLAR
4 Aralık 2021 Cumartesi

DIŞ GÜÇLER

 

 

AKP’li arkadaşların dolar artışını nasıl açıkladıklarını duydunuz mu?

Diyorlar ki “dış güçlerin oyunuymuş”! Neymiş efendim, Libya’ya, Akdeniz’e Irak’a, Suriye’ye asker göndermişiz diye doları dış güçler artırıyormuş. Peki, Endonezya da mı Libya’ya asker gönderdi, dolar orda da artıyor… Venezuella da mı asker gönderdi Suriye’ye, dolar orda da artıyor.  Ya Vietnam; o da asker mi gönderdi Akdenize, orda da dolar artıyor… Gine ne yaptı,Afrika ülkesi , onun suçu ne ki orada da artışta bu dolar?

Yani 5 müteahhide ülkeyi sattık diyemiyorsunuz; ülkeyi yedik bitirdik diyemiyorsunuz; demokrasiyi tükettik, Saddam ve Kaddafi  gibi bir lider modeli geliştirip demokrasiden uzaklaştık diyemiyorsunuz da neymiş, “dış güçlerin oyunuymuş”! Artık Avrupalı hiçbir başbakanın ülkemize  gelmediği dikkatinizi çekiyor mu? Bizimkiler de ziyaret rotalarını gariban Afrika ülkelerine çevirmiş durumda… Eee, artık dengimiz belli… Avrupa artık bizi muhattap kabul etmiyor;  zira demokrasinin olmadığını, hukuk diye birşey kalmadığını, ülkenin padişahlığa benzer bir sistemle yönetildiğini görüyor. Medeni değilsiniz diyor; bu kadar basit! Bu kadar yolsuzluğa medeni bir ülkede göz yumulmaz! Bu 5 müteahhitten ben zaten davacıyım… Bunlar gibilere hepimizin hakkı peşkeş çekiliyor! Bugün hükümet gidip ülke, mesela Adil Serdar Saçan gibi adamlara teslim edilse, 3 ayda geri alır bu ülkeyi soyan şerefsizlerden paramızı…Adil Serdar Saçan gibi namuslu, gözü pek, aslan yürekli bir adamı iç işleri bakanı yap, gör bak neler değişiyor! “Adil Serdar Saçan bana işkence yaptı!”diyen AKP’li Esenyurt belediye başkanının videosunu YouTube’da izlediniz mi? Aynı zatın liseli bir kız çocuğunu kucağına almış ellerken de videosu yayınlandı! Ardından “sağlık sorunlarını” mazeret göstererek başkanlığı bıraktı! Yatacak yerleri yok bunların!
Adil Serdar Saçan ve benzerleri bu ülkenin kurtuluş ümididir dostlar; bunu da buraya yazıyorum!

Birkaç sözüm de Orhan Gencebay üstada… Ne kadar severdim; şimdi ise yüzünü görecek gözüm yok!
Ne dedi beyefendi: “Dolar dış güçlerden dolayı yükseliyor.” Halkı aptal belleyenlerden biri de bu adam işte!
Hiç mi utanmıyorsun be,  sen değil miydin bu milletin Orhan Abisi… Orhan Abi, bindiğin dış güçlerin yapımı Mercedes; kullandığın dış güçlerin yapımı cep telefonu, bilgisayar; giydiğin dış güçlerin yapımı ayakkabı, gömlek; kullandığın dış güçlerin yapımı parfüm… Sen hala dış güçleri mi şikayet ediyorsun? Bankadaki dolar ve altınlarından bahsetmiyorum bile.. Bence en büyük dış güç sen ve senin gibilerdir. “İçeriden” görünen içimizdeki hainlersiniz siz!
Halkı aptal yerine koymak sanata yıllarını veren bir adama yakışır mı; kula kulluk etmek bir zamanların Orhan Abisine yakışır mı? Eskiden Orhan Abi idin; şimdi ise yancı, yandaş Orhansın!
Eski nesil siyasetçiler yeteneğe bakmaz “onlardansa” iş verir;
Yeni nesil ve siyasetçiler ise yetenekli ise değerlendiriyor yandaş istemiyor. Yeni nesil kaderci değil, akıllı ve çağdaş.
Eski nesil kadercidir; kızını evlendirirken bile kendi istediğine verir kızın istediğine değil…
Yeni nesil kendi kaderini çiziyor, teknolojiyi çok iyi kullanıyor.
Şu anda eski nesil sistemle yönetiliyoruz.

Yeni nesil, eskilerden örnek alma; akılla, bilimle, vicdanla, partizanlık yapmadan ve aşkla yönetip düzlüğe çıkar şu canım memleketimizi… Umudumuz gençlikte!

Seçimlerle ilgili şunu söylemek isterim
Mansur Yavaş ,aday olursa kazanır
Ekrem İmamoğlu ,aday olursa ezer geçer bu böyle biline.

Erken seçim artık yolda,Mhp bu yükü kaldıramaz.Ülkenin  müteahhitlere teslim edilmesine, Mhp artık  tahammül edemez.10 liraya yapılacak ihaleyi 100 liraya kendi adamlarına verirsen ,Mhp den artık destek alamazsın.Kurt puslu havayı sever.Şu anda puslu havadayız.


Dolar aldı başını gidiyor.Faiz istemiyoruz diyor Cumhurbaşkanı ,Faize karşıymış.Peki vergi ödemediğimizde faiz alıyorsun,köprülerden gelen cezalardan faiz alıyorsun,trafik cezamı ödemediğimde faiz alıyorsun devlet olarak faiz alıyorsun.
Faizci bir devletsin bunu kabul edeceğine çıkmış ben faize karşyım diyorsun.

Sen faizciye
Bende vaizciye karşıyım.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Oğuz
 10 Aralık 2021 Cuma 07:15
Evet bu durum benimde dikkatini çekmiş durum da avrupa ile temasımız azaldı rotamızı arap ve afrika ülkelerine çektik bakalim bizleri nasıl senorylar bekliyor
 Halis
 9 Aralık 2021 Perşembe 07:13
Evet canım memleketimizin umudu gençlik değer biliniyor mu hayır son zamanlarda da bir takım isim verilmekten başka nsptilarki
 Melih
 7 Aralık 2021 Salı 07:17
Söyle bakıyorum da her miting de asla gündem konusulmuyor ekonomiye dair hic bir kırıntı yok sadece birbirilerinin açıklarını bulup top atma peşindeler o top halkın elinde patlamasa iyi
 Başar
 4 Aralık 2021 Cumartesi 15:00
Kalemine sağlık teşekkür ederiz
 Başar
 4 Aralık 2021 Cumartesi 15:00
Kalemine sağlık teşekkür ederiz
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime