Turktime

Yeni Dünya Partisi Baş Lideri Gündüz: 6’lı masa baştan sona bir tiyatrodur

Yeni Dünya Partisi Baş Lideri Emanullah Gündüz, "6’lı masa baştan sona bir tiyatrodur, iki yüzlülüktür, zorlamadır. Biri Kemalist, diğeri siyasal islamcı, bir başkası ülkücü ile birde HDP’linin bir masa etrafında biraraya gelerek siyaset yapabilmesi mümkün değildir" dedi.
ABONE OL
Abone Ol
Yeni Dünya Partisi Baş Lideri Gündüz: 6’lı masa baştan sona bir tiyatrodur
Haberler / Güncel
22 Haziran 2022 Çarşamba 19:19
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Yeni Dünya Partisi Baş Lideri Emanullah Gündüz, Türkiye gündemi ile ilgili Başkent Postası muhabiri Cansel Yıldız’a son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu

"TEMEL VE ORTA EĞİTİM ZORUNLU OLMALI"

YKS sınavı hakkındaki görüşlerini bildiren Baş Lider, “Biz yeni dünya partisi olarak eğitim hakkında çalışma yapan bir partiyiz. Şu anda sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Şu anda üniversitelerle ilgili düşüncelerimiz, üniversitelerde hür  ve özgür beyinli gençler yetiştirmesi  ve bilim yuvası olabilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Üniversiteler, mevcut resmi ideolojinin bekçisi olarak ve insanları sınırlayan dar kalıplarla hapseden bir eğitim kurumu olmamaması gerekir. Türkiye’de 12 yıllık eğitim zorunlu olmamalı. Sadece temel ve orta eğitim zorunlu olmalı onun dışındaki eğitim seçmeli olarak vatandaşa ve öğrenciye bırakılmalı. Vatandaşlar mesleki teknik eğitime yönlendirilmeli. Buna bağlı olarak da daha sonra oluşturulacak olan eğitim sistemi ile de üniversiteye geçişler kontrollü bir şekilde yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

Bugün atama bekleyen yüzbinlerce öğretmen var  diyerek sözlerine devam eden Baş Lider Gündüz, “En büyük sebep de üniversitedeki bölümlere plansız bir şekilde öğrenci alımı yapılmasıdır. Devletin öğretmen ihtiyacı ne kadarsa ona göre bir planlamayla bölümlere öğretmen adayları alınmalı. Üniversite eğitimi de bu mihvalde verilirse daha faydalı ve verimli bir sonuca ulaşılacaktır. 

Üniversite öğrencilerimiz üniversite hayatlarından ve üniversite öğreniminden çok şey beklememesi gerektiğini üzüntüyle söylemek durumundayım diyen Gündüz, “Genç arkadaşlarımız kendi yetenek ve özelliklerine göre kendilerini doğru eğitim dalına yönlendirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri gerekir. Üniversite okuyan arkadaşlarımızın üniversite eğitimi dışında da kendilerini geliştirmelerini ve bol bol kitap okumalarını tavsiye ederim. Gençlerin ve geleceğin partisi olarak üniversiteye girecek olan genç arkadaşlarımıza hem sınavlarında hem de üniversite hayatlarında başarılar dilerim” dedi. 

 

 

“6’LI MASA BAŞTAN SONA BİR TİYATRODUR”

Cumhur ittifakı somuttur, nettir. Bu ittifakta fikir birliği, eylem birliği ve bir strateji birliği var diyerek sözlerine devam eden Baş Lider Gündüz, “ Bir amaç doğrultusunda aynı duygu ve düşüncelerle biraraya gelmiş ekip mevcut. Fakat bu ittifakın karşısında olan 6’lı masa dediğimiz Millet İttifakı ve şu anda içerisinde olmayan yeni kurulmuş partiler de var. Yeni kurulan partilerle 6’lı masaya bakıldığında Cumhur İttifakındaki gibi tek bir yapı olmadığını, tek bir hedef doğrultusunda bir araya gelinmediğini görüyoruz. 6’lı masa baştan sona bir tiyatrodur, iki yüzlülüktür, zorlamadır. Biri Kemalist, diğeri siyasal islamcı, bir başkası ülkücü ile birde HDP’linin bir masa etrafında biraraya gelerek siyaset yapabilmesi mümkün değildir.  Bunlar şuanda sadece hükümeti düşürmek için amacıyla biraradalar. Sonrası için birşey yapamayacakları da ortadadır. Devlet yönetebilmek için o masa etrafında toplananların aynı fikirde, aynı görüşte ve aynı amaç için çalışıyor olması lazım” dedi.

“SEÇİME KADAR OZRAKİ AYAKTA KALIRLAR”

Her telin başka bir ses çıkardığı ve masa içerisindeki o adamların gizli hesaplarla bir arada olduğu o masadan tek bir ses çıkmaz sadece gürültü çıkar şeklinde konuşan Gündüz,  “Bu gürültü vatandaşı rahatsız eder, bizim de gündemimizi boşuna meşgul eden bir durumdur. O masanın bizim için siyasi bir ciddiyeti yoktur. 6’lı masa dediğimiz o masada şu anda altı cumhurbaşkanı yok, çok daha fazlası var. O masayı hangi yönüyle değerlendirirsek değerlendirelim bunlar devletin ve milletin var olan sorunlarına çözüm olamazlar. Dertlerine derman olmadıkları gibi bir amaç için bir araya gelmedikleri bir topluluk vardır. Seçime kadar da zoraki ayakta kalırlar. Seçim bittikten sonra da o masa etrafındakilerin nasıl birbirlerinin aleyhine konuştuklarını  ve o masada konuşulup da kamuoyuna sunulmayan konuları birbirlerinin aleyhine nasıl kullanacaklarını göreceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime