Turktime

Film eleştirmenleri seçimini yaptı: 2023'ün şimdiye kadar öne çıkan filmleri

Film eleştirmenleri Nicholas Barber ve Caryn James, 2023 yılının öne çıkan filmlerini seçti.
ABONE OL
Abone Ol
Film eleştirmenleri seçimini yaptı: 2023'ün şimdiye kadar öne çıkan filmleri
Haberler / Kültür
18 Nisan 2023 Salı 11:58
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

BBC Kültür'ün film eleştirmenleri Nicholas Barber ve Caryn James, aralarında 'John Wick: Chapter 4', 'Close', 'EO' ve 'Infinity Pool'un da aralarında bulunduğu, yılın öne çıkan filmlerini seçti.

1. Saint Omer

Yönetmen: Alice Diop

Fransız hukuk drama filmi olan 'Saint Omer'in başrolünde Kayije Kagame ve Guslagie Malanda'nın yer alıyor. Film, yönetmen Diop'un belgesel film yapımcısı olarak çalıştıktan sonraki ilk uzun metrajlı uzun metrajlı filmi.

2. Close

Yönetmen: Lukas Dhont

Lukas Dhont tarafından yönetilen reşit olma drama filmi 'Close'un senaryosunu Dhont ve Angelo Tijssens yazdı.Filmin başrollerinde Eden Dambrine, Gustav de Waele, Émilie Dequenne ve Léa Drucker yer alıyor.

3. John Wick: Chapter 4

Yönetmen: Chad Stahelski

Keanu Reeves'in başrolünde yer aldığı John Wick serisinin dördüncü filmi. Film, büyük suç örgütünü yenmeye çalışırken yeni bir düşmanla yüzleşmek zorunda olan John Wick’in hikâyesini konu ediyor. 

4. Holy Spider

Yönetmen: Ali Abbasi

Farsça bir polisiye gerilim filmi olan 'Holy Spider'ın başrollerinde Mehdi Bajestani ve Zar Amir Ebrahimi rol alıyor. Film, İran'ın kutsal şehri Meşhed'i seks işçilerinden "temizlemek" için kendi dini arayışına girişen aile babası Saeed'in hikâyesini konu ediyor.

5. The Worst Ones

Yönetmenler: Lise Akoka ve Romane Gueret

Fransız yönetmen ikili Akoka ve Gueret, oyuncu seçmeleri pratiğini sorgularken çekimleri ve film yapımının ahlaki yönünü ele alıyor; çocuk oyuncular için rol almanın çoğu zaman göz ardı edilen sonuçlarını da inceliyor.

6. EO 

Yönetmen: Jerzy Skolimowski

Robert Bresson'un 1966 yapımı 'Au Hasard Balthazar' filminden esinlenen 'EO', bir Polonya sirkinde gösterilirken tanıtılan eşeğin hayatını konu alıyor.

7. Return to Seoul

Yönetmen: Davy Chou

Senaristliğini ve yönetmenliğini Davy Chou'nun üstlendiği, Fransız-Alman-Belçika ortak yapımı olan filmin başrolünde Ji-Min Park rol alıyor. Film, Güney Kore'ye gidip biyolojik ailesini arayan 25 yaşındaki Fransız evlatlık Freddie'nin etrafında dönüyor.

8. Infinity Pool

Yönetmen: Brandon Cronenberg

Cronenberg hem yazıp hem yönettiği filmde Alexander Skarsgård, Mia Goth ve Cleopatra Coleman'ın rol alıyor. Film, bir kazadan sonra ülkenin karanlık kültürünü keşfeden, mücadele eden bir yazar ve tatildeki karısını konu almaktadır. 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime