Turktime

Ali Sunal'dan Tekzip Var

Oyuncu Ali Sunal'ın avukatı müvekkili hakkındaki haberlerle ilgili bir açıklama gönderdi. Aynen yayınlıyoruz
ABONE OL
Abone Ol
Ali Sunal'dan Tekzip Var
Haberler / Tekzip
8 Şubat 2012 Çarşamba 12:38
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

TEKZİP METNİ

 

Müvekkil Ali SUNAL hakkında;  http://www.ajanspress.com.tr/internet_files/2012/01/28/8466451.html sayfasının 28.1.2012 tarihli yayınında Hukuka ve Basın Meslek İlkeleri’ne aykırı, gerçekleri yansıtmayan, müvekkilimin ve ailesinin kişilik haklarına ağır saldırı niteliğinde bir haber yayınlanmıştır.

Müvekkilimin derdest boşanma davası ile ilgili işbu haber, masum üçüncü kişilerin de olaya dahil edilmesiyle, basın etiğine uygun olmayan şekilde, doğrulukları araştırılmadan, salt reyting kaygısıyla magazinel olarak medyada yer almıştır. Anılan haber, aynı zamanda müvekkil ve ailesinin yıllardır istikrarla tüm kamuoyu önünde edinmiş olduğu saygınlık ve itibar ile kişilik hakları aleyhine yönelmiş kasıtlı bir saldırı niteliğindedir.

Anayasa, Basın Yasası, Basın Ahlak İlkeleri, Medeni Kanun, 5651 Sayılı Kanun ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi hükümlerine tamamen aykırı işbu haberin doğru olmadığını kamuoyuna beyan eder, bu nevi tüm haberlerin yayımının derhal durdurularak içeriklerin kaldırılmasını, aksi halde bu haberi yapan, yaptıran ve yayımında katkıda bulunan, aleyhe yorum yapan tüm sorumlular aleyhinde her türlü hukuki ve cezai işlemlerin derhal başlatılacağını ihtar ederiz.

 

                                                                             Ali SUNAL adına Vekili

                                                                         Av. Yasemin KUMBARACIBAŞI

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime