Turktime

DÜZELTME VE TEKZİP

Yargıtayevi haberi ile ilgili dün yer verdiğimiz haberle ilgili tekzip metnidir.
ABONE OL
Abone Ol
DÜZELTME VE TEKZİP
Haberler / Tekzip
5 Mayıs 2011 Perşembe 12:42
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

DÜZELTME VE TEKZİP

 

04.05.20011 tarihli internet haber sayfalarında ve baslı medya da ,  “yargıtayevinde Söylemez Operasyonu” başlığı ile verilen haberiniz  şahsımla  ilgili olarak tümüyle gerçek dışıdır. Bu haberde ortağı bulunduğum, Karaca Elektronik İnşaat Turizm Limited Şirketi tarafından işletilmekte bulunan yargıtay evinde göz altına alındığı ile sürülen, Mustafa Söylemez'in kardeşi olduğum ve Yargıtay Evi'nin gerçek işletmecisinin Mustafa Söylemez olduğu  ancak benim üzerime işletmenin alındığı gibi gerçekle en küçük bir ilgisi bulunmayan iddialar ileri sürülmüştür.

 

1- Mustafa Söylemez ile hiç bir akrabalık ilişkim olmadığı gibi kendisini tanımam bile.

 

2- Yargıtay evi Karaca Elektronik İnşaat Turizm Limited Şirketi tarafından işletilmektedir. Ben bu şirketin ortağıyım.Mustafa söylemez veya herhangi bir yakını bu şirketin ortağı olmadığı gibi, Mustafa Söylemez'in şirketle ve Yargıtay Evi'nin işletmesi ile hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır.

 

3- Yargıtay Evi, 2004 tarihinde Yargıtay'a ait olan arsa üzerine yap işlet devret modeli ile ,,, , Karaca Elektronik İnşaat Turizm Limited,Şirketi tarafından inşa edilerek işletmeye açılmıştır.  Haberinizde bahsedilen Rauf Aktarlı şirketin ortağı olmadığı gibi, şirketimizle hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır.

 

4- Yargıtay evi, herekse açık olan bir ticari işletmedir.  Yargı Mensubu olmayan kişiler de ücreti karşılığında Yargıtay evinde konaklayıp, tesislerinden yararlanabilmektedir.  Haberinizin konusunu oluşturan Mustafa Söylemez adlı kişi eşi ile birlikte, herhangi bir  müşteri gibi otele gelmiş olduğu anlaşılmakta ise de, bu olaydan ne doğrudan ne de dolaylı olaylı olarak ilgim ve bilgim vardır. 

 

Maddi ve manevi tazminat  talep haklarımı da saklı tutarak, bu açıklama ve düzeltmenin gazetenizde ve internet sayfanızda aynı sayfa ve puntolarla yayınlamasını ve halihazırda bulunan haberin de derhal yayından kaldırılmasını rica ediyorum. Aksi takdirde yasal yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm.

 

Saygılarımla. 04.05. 2011

 

Nesrin Söylemez.

  Haberin Videosu

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime