Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Yavaş ve Kılıçdaroğlu manifestosu! Erdoğan 'Zapt edemeyiz' dedi! Bahçeli o gazeteciyi istedi!
Talat Atilla
YAZARLAR
26 Mart 2023 Pazar

Yavaş ve Kılıçdaroğlu manifestosu! Erdoğan 'Zapt edemeyiz' dedi! Bahçeli o gazeteciyi istedi!

 

CHP'li tüm belediye başkanları dün 13:00'da Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla Ankara Çankaya Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde toplandılar.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları arasında ilginç ve imalı sözlerin yanında Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş'ın konuşmaları damga vurdu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun "Partinin öz evladıyım" vurgusunu yeniden tekrar etmesi üzerine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İmamoğlu'na endirekt yanıt verdi.
Yavaş "Beni partiye genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu davet etti." diyerek örtülü yanıt verdi!
Aldığım bilgi ve notlarımı aktarıyorum. 
Mansur Yavaş konuşmasında; Cumhurbaşkanı'nın olduğu yerde bir tek onun selamlandığını, geçmişte Ahmet Necdet Sezer örneği ile anlatarak "Buna tüm salonun artık alışması gerekir." sözleriyle Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı seçileceğine vurgu yaptı. 

Ayrıca salonda Genel Başkan ve seçim kazanan belediye başkanları olduğu için akıl verircesine nasihat düzeyinde konuşma yapmanın yakışık almayacağını belirterek, Partiye 2014'te genel başkanın kendisini davetine değindi ve CHP'nin herkesin partisi olduğunu, 14 Mayıs’ın bir görev değişikliği sayılmasını, zafer kelimesinin düşmana karşı kullanılan bir cümle olduğu için siyasette zafer kelimesinin doğru olmadığını, ayrıca bürokratlar ile hükümetin ayrılarak intikam, kin gibi rövanş cümle ve algılardan uzak durmaları gerektiğini vurguladı.
Kemal Kılıçdaroğlu da, mahkeme kararı olmadıkça kimsenin suçlu ilan edilmemesi gerektiğini, aksi halde iktidardan farkları olmayacaklarını belirtti.
Devlette tekrardan hoşgörü ahlak adalet ve ilimi egemen kılacaklarını bu nedenle intikam ve kin mesajlarından kesinlikle uzak durulması gerektiğini, sakin güç ile amaçlarına ulaşacaklarını söyleyerek, ittifak lideri ve partilerine kesinlikle saygısızlık yapılmamasını ve mutabakat metni dışında başlıklarından uzak durulması gerektiğini söyledi.

ERDOĞAN "BU GAZETECİLERİ ZAPTEDEMEYİZ, MÜMKÜN OLDUĞU KADAR SİYASETTEN UZAK TUTALIM! " 

14 Mayıs seçimlerine az bir zaman kalırken, liste savaşları hız kazandı.
Her seçimde olduğu gibi gazetecilerin bu seçime de yoğun ilgisi var.
Erdoğan değil ama Erdoğan'a yakın bazı önemli isimler kamuoyunun da tanıdığı 5-6 gazeteciye vekillik teklif etti. 
Kısa bir süre önce bu gazeteci isimler Erdoğan'ın önüne geldiğinde Cumhurbaşkanı'nın gözlüğünü makam masasının üstüne koyup, koltuğunun arkasına yaslandığı ve "Örneğini gördük. Biz bu gazetecileri zapt edemeyiz. Siyaset disiplin ister. Layıklar ama sıkıntı olur!" sözleriyle mesafeli durdu. 

FULYA ÖZTÜRK'Ü İKTİDAR DEĞİL, BAHÇELİ İSTEDİ! 

Bir gazetecinin, iktidar partisinin, CNN TÜRK 'Özel Haberler Şefi' Fulya Öztürk'e milletvekili adaylığı teklifi ilettiği haberi medyada geniş yer buldu.
Bu haber doğru değil.
Daha doğrusu yarısı doğru! 
Evet, Fulya Öztürk'ün ismi vekillik için bir ara geçti ama şimdilik buzdolabında.
Fulya Hanımı iktidar partisi değil, bizzat MHP Lideri Devlet Bahçeli Erdoğan'a önerdi.
Olur, olmaz ayrı bir konu ama doğrusu bu...

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Mehmet kaçar
 26 Mart 2023 Pazar 14:52
Tilki gibisin.
 uyanık olmalımı yavuz
 26 Mart 2023 Pazar 10:50
Gazeteciliğin, imamlığın, valiliğin, Hekimliğin ve bilemediğim birçok meslek mensubunun işini fiilen yaparken bir parti yada görüşü ağır basan yere kendini konumlandırması kadar İNSANLARA ZARAR VEREBİLECEK TEHLİKELİ OLABİLECEK BİR ŞEY OLAMAZ. Hiç bişey yapmasa yanlış olan hakkında doğrudur diye yanlı yazılar yazar! (diğerlerinin ne zararı var herkes bilebilir). Nasıl aday olabilirler: gastecilerin odaların meslek birliklerinin başına geçer, (STK) ve başka bir konumda (üst konum) siyaset sahnesinde halka ve insanlığa hizmet etmeye devam eder. Başka türlüsü sadece o mesleği kullanmış olmaz mı? diğer meslek mensuplarının ne eksikleri var? onların ne fazlalıkları olabilir uyanıklıktan başka?
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime