Turktime

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye seyahat yasağı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay gazeteci Cemal Kaşıkçı davasının kapanarak Suudi Arabistan’a devredilmesinin ardından ziyaret ettiği Suudi Arabistan'da hükümet, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 16 ülkeye seyahat yasağı getirdi.
ABONE OL
Abone Ol
Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye seyahat yasağı
Haberler / Dünya
23 Mayıs 2022 Pazartesi 20:36
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Suudi Arabistan Pasaportlar Genel Müdürlüğü (Cawazat), koronavirüs salgını nedeniyle Suudi vatandaşların 16 ülkeye seyahatinin yasaklandığını açıkladı. Yasaklı ülkelerin arasında Türkiye'nin de olduğu öğrenildi.

Suudi vatandaşlarının seyahat etmesinin yasaklandığı ülkeler Türkiye, Lübnan, Suriye, İran, Afganistan, Hindistan, Yemen, Somali, Etiyopya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Libya, Endonezya, Vietnam, Ermenistan, Belarus ve Venezuela'yı içeriyor.

VAKALAR BİNİN ALTINA DÜŞERKEN YASAK DİKKAT ÇEKTİ

Türkiye'de koronavirüs vakalarının binin altına düşmesiyle beraber kısıtlamaların kaldırılmasının ardından Suudi Arabistan'ın koronavirüsü gerekçe göstererek yasak uygulaması dikkat çekti.

FAHRETTİN KOCA SALGININ SON GÜNLERİNDEYİZ DEMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise dün Türkiye ve Azerbaycan Sağlık Bakanlıkları arasında yaptığı görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Pandemi boyunca Sağlık Bilim Kurulu üyelerimiz düzenli olarak bir araya gelerek bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundular. Birlikte hareket ederek büyük mücadele verdiğimiz koronavirüsü salgınının son günlerindeyiz. Umut ediyorum ki aynı dayanışma duyguları ile bu salgının bitişine de şahitlik edeceğiz." demişti.

ERDOĞAN, SUUDİ ARABİSTANI ZİYARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay Suudi Arabistan’ı ziyaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıllar sonra ilk kez gerçekleştirdiği Suudi Arabistan temasları gündem olmuştu.

Ziyaret Cemal Kaşıkçı davasının kapanarak Suudi Arabistan’a devredilmesi sonrasında gerçekleşmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ankara, Suudi Arabistan’ın daveti üzerine ziyaretin gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Fakat Suudi Arabistan’ın resmi medya kuruluşu Al-İkhbariya, ziyaretin Erdoğan’ın isteği üzerine gerçekleştiğini söylemişti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime