Turktime

Sinema koltukları Gazze’de katledilen çocuklar için ayrıldı

İsrail’in Gazze’de yaptığı katliama dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” projesi kapsamında, Beykoz’da Tay filminin gösterimi yapıldı. Gazze’de katledilen çocukların isimlerinin koltuklarda yazılı olduğu salona, film gösterimi için dışarıdan seyirci alınmadı.
ABONE OL
Abone Ol
Sinema koltukları Gazze’de katledilen çocuklar için ayrıldı
Haberler / Kültür
20 Kasım 2023 Pazartesi 15:45
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İstanbul’un AK Partili İlçe Belediyeleri tarafından, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaşanan katliama dikkat çekmek amacıyla 20 Kasım – 30 Aralık 2023 tarihlerinde 11 farklı türde onlarca etkinlik düzenleniyor. “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlığıyla düzenlenen sempozyum, paneller, konferanslar, söyleşiler, şiir dinletileri, sergiler, Kur’an-ı Kerim tilavetleri, tiyatro gösterimleri, konserler ve yarışmalar gibi etkinliklerin ilki bugün kültür merkezlerinde eş zamanlı olarak yapılan “Tay” adlı çizgi film gösterimi ile başladı. “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” kapsamında Beykoz’da bulunan Soğuksu Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi’nde de film gösterimi gerçekleştirildi. Dünya Çocuk Hakları Günü olan 20 Kasım 2023 Pazartesi günü yapılan gösterimin yapıldığı salonun koltuklarına, Gazze’de katledilen çocukların isimleri yazıldı. “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” kapsamında düzenlenen etkinlikler ile, yaşanan soykırımın anlatılması ve tarih boyunca insan hakları ihlallerine karşı duyarlılık geliştirmesi hedefleniyor.

''İNSANLIĞIN ONUR SINAVI GAZZE''

Beykoz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, "Filistin toprakları yıllardır Siyonist işgal devletinin zulmüne tanıklık ediyor. Özellikle son bir buçuk aydır bir eşkıya ordusunun dünyanın vereceği tepkiyi hiç umursamadan pervasızca katliamlar yapması, sivilleri özellikle çocukları canice katletmesi her insanın canını acıtıyor. Bütün kültür merkezlerimizde ‘İnsanlığın Onur Sınavı Gazze’ başlığı altında bir buçuk ay sürecek etkinlikler planladık” dedi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Turktime