Turktime

Kılıçdaroğlu'nun ilk durağı Milli Yol Partisi oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır'ı ziyaret etti.
ABONE OL
Abone Ol
Kılıçdaroğlu'nun ilk durağı Milli Yol Partisi oldu
Haberler / Siyaset
17 Mart 2023 Cuma 16:03
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesinin ardından siyasi partilere yönelik ilk ziyaretini bugün Milli Yol Partisi’ne yaptı. Ziyarette Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Ali Öztunç eşlik etti.

'UFKUMU BÜYÜTME AÇISINDAN SON DERECE DEĞERLİ'
Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ile yaptığı görüşmenin ardından şunları söyledi:

Milli Yol Partisi’nin genel başkanı ve arkadaşlarıyla bir araya geldik. Güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Türkiye’nin bugünkün sorunlarını masaya yatırdık, dertleştik. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşlarıyla beraber, en azından bir masanın etrafında bir araya gelmek, bir kahve içmek, benim açımdan da ufkumu büyütme açısından da son derece değerli. Bundan sonra da uygun ortamlar olduğunda tekrar bir araya geleceğiz, konuşacağız. Sayın Genel Başkanı ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum.

'FAİLİ MEÇHUL TÜM CİNAYETLER AYDINLATILMALI'
Remzi Çayır ise şöyle konuştu:

14 Mayıs’a giderken Sayın Genel Başkan’ın bize yaptığı ziyareti önemsiyoruz ve kendisine nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu yolculukta başarılar diliyoruz. Biz, Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlar, Milli yol Partisi olarak, Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikastının, Türkiye’de bütün faili meçhuller dahil olmak üzere aydınlatılması gerektiğini Sayın Genel Başkan’a ifade ettik. Duyarlılık gösterdiler. Kendilerine burada teşekkür ederim. Şimdi ne olursa olsun, bu ülkede faili meçhul kalmış bütün cinayetler açığa kavuşturulmalıdır, Sinan Ateş cinayeti dahil olmak üzere. Yine aynı şekilde adaletin, liyakatin ve üretimin olduğu bir Türkiye, insan farklılığının zenginlik sayıldığı bir Türkiye, kavga sebebi sayılmadığı bir Türkiye ve dünyadaki değişimin, insan hak ve özgürlüklerinin genişlemesinin aslında zenginliğimizin bir kapısı olduğunun idraki ile bu şekilde bakmak gerektiğini ifade ettik.

Elbette Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü, devletin tekliği, vatanın birliği çok mühim. Bu konularda da bir sıkıntı olduğunu görmedik. Ben, kendisine huzurlarınızda çok teşekkür ederim. Başarılar diliyorum.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime