Turktime

İtalyan radyosu: Alman STK'ler, göçmenleri İtalya'ya boşaltıyor

İtalya'da yayın yapan Radio Genoa, Alman hükümetinin desteklediği bazı sivil toplum kuruluşlarının (STK), Akdeniz'de kurtardıkları düzensiz göçmenleri İtalya'ya getirmelerini eleştirdi.
ABONE OL
Abone Ol
İtalyan radyosu: Alman STK'ler, göçmenleri İtalya'ya boşaltıyor
Haberler / Dünya
29 Eylül 2023 Cuma 21:22
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Radio Genoa, X sosyal medya hesabından, İtalya açıklarında bulunan düzensiz göçmenlerle ilgili çalışma yapan Alman STK'lerinin faaliyetlerine ilişkin bir video paylaştı.

Paylaşımda, "Şu anda Akdeniz'de İtalya'ya boşaltılmak üzere yasa dışı göçmenleri toplayan 8 Alman STK gemisi bulunuyor. Bu STK'ler Alman hükümeti tarafından sübvanse ediliyor. Umalım da AfD (Almanya için Alternatif Partisi) bu Avrupa intiharını durdurmak için seçimleri kazansın." ifadesine yer verildi.

Öte yandan, Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, Radio Genoa'nın paylaşımını alıntılayarak, "Alman kamuoyunun bundan haberi var mı?" sorusunu sordu.

İtalya Savunma Bakanı Guido Crosetto, Almanya'nın Akdeniz'de düzensiz göçmenleri kurtaran STK'leri mali açıdan destekleme kararı almasına tepki göstererek, Berlin'in bu hareketle dost bir ülkeye yardımcı olmadığını ifade etmişti.

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni de Almanya Başbakanı Olaf Scholz'a mektup göndererek, Almanya'nın, Akdeniz'de düzensiz göçmenleri kurtaran STK'leri mali açıdan destekleme kararı almasına şaşırdığını belirtmişti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime