Turktime

İkinci el otomobil satışları durdu

Seçimlerin ikinci tura kalması ikinci el otomobil piyasasına durgunluk olarak yansıdı.
ABONE OL
Abone Ol
İkinci el otomobil satışları durdu
Haberler / Ekonomi
23 Mayıs 2023 Salı 11:06
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması sonrası ikinci el otomobil piyasasında durgunluk yaşanıyor. Otomobil piyasasındaki belirsizlik nedeniyle araçlarını satmak isteyenler bekleyişe geçti. İkinci el otomobile talebin fazla olması nedeniyle fiyatlardaki yükseliş de sürüyor.

Sektör temsilcileri, ikinci el otomobil fiyatlarında artış hızının yavaşladığını belirtirken yüksek talebin devam ettiğini ifade etti.

SATIŞLARI DÜŞÜRDÜ

İkinci el otomobilde yaz aylarının hareketli geçtiğini aktaran oto galerici Yavuz Çiftçi, seçim atmosferi nedeniyle de satışların düştüğünü söyledi.

Arz talep dengesi ile ilgili sıkıntıların devam ettiğini de belirten Çiftçi, şu ifadeleri kullandı:

Sıfır araçların az olması nedeniyle piyasada daralma oluşuyor. İkinci el otomobilde de fiyatlar yükseliyor. Eskisi kadar fiyat artışı olmasa da artış devam ediyor'.

Şu an alıcılarda fiyat ne olursa olsun zarar etmeyiz düşüncesi var. Fiyatlarda hızlı bir düşüş veya yükseliş beklenmiyor.

Piyasalarda ikinci el otomobil fiyatlarının sıfır otomobil fiyatlarını geçtiğini de gördük. Bu açıdan fiyatlarda bir köpük olduğu dikkat çekiyor. Bunun da giderileceğini düşünüyorum.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime