Turktime

İSKİ'den Başakşehir'e 560 milyon liralık yatırım

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Başakşehir'in atık su, yağmur ve içme suyuyla ilgili sorunlarını çözmek için 560 milyon liralık yatırım yaptı.
ABONE OL
Abone Ol
İSKİ'den Başakşehir'e 560 milyon liralık yatırım
Haberler / Güncel
18 Mart 2023 Cumartesi 20:33
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamaya göre, açılış töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108'inci yıl dönümünü kutladı.

İmamoğlu, "Başta Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına, Çanakkale'den İstiklal Savaşı'na minnet duygularımızı iletiyoruz. Ruhları şad olsun. Şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz. İyi ki onlar vardı. Ve bugün bizler umuyoruz ki her birine layık insanlar olabilelim." ifadelerini kullandı.

Depremden çok çarpıcı derslerin çıkarılması, herkesin oturup düşünmesi, değişmesi, daha büyük mücadele karakteriyle yola çıkılması gerektiğini belirten İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Amasız, fakatsız, kibirden uzak, yalpalamadan, sağa sola savrulmadan, iç meseleleri kendi dünyasında büyütüp, o meselelerin kurbanı ve esiri olmadan, kararlılıkla bu ülkenin değişimi ve dönüşümü mücadelesi karakterine sahip insanlar olmak zorundayız. En üst yöneticisinden vatandaşına kadar durum bundan ibarettir. Bu yolculukta değerli Genel Başkanım, Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na 'yolu açık olsun' diyorum. Elbette seçimi kazanacağız, gençlerin umudu olacağız, hep birlikte geleceği tasarlayacağız."

İmamoğlu, seçimin bir grup için ya da sadece Millet İttifakı'na oy verenler için değil, 86 milyon insan için kazanılacağını bildirdi.

Yatırımları yaparken siyasi parti çıkarlarını gözeten, rant odaklı anlayıştan uzak hareket ettiklerini belirten İmamoğlu, Başakşehir'deki hizmetlerin de bu kapsamda gerçekleştirildiğini kaydetti.

İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa ise deprem bölgesinde yaptıkları çalışmaları anlatarak, "Oradaki çalışmalar bize gösterdi ki sağlam altyapı sağlam gelecek demek. Biz de İSKİ olarak, afetlere dayanıklı sağlam bir altyapı inşa ederek, İstanbullu hemşehrilerimize sağlam bir gelecek sağlamak için gece gündüz çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

Başakşehir'de 250 milyon liralık bir içme suyu yatırımını bugün itibarıyla hizmete aldıklarını aktaran Başa, bugün açılışı yapılan yatırımların 560 milyon lira civarında olduğunu, halen devam eden 230 milyon liralık yatırım bulunduğunu bildirdi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime