Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
TOSUN
Yiğit Miraç Tokat
YAZARLAR
6 Temmuz 2021 Salı

TOSUN

 

 

Vallahi o kadar çok kandıran, kandırılmaya müsait insanlar var ki memlekette nasıl düzelir düzlüğe çıkarız bilemiyorum gerçekten. Yahu yıllardır kandırıldın hala mı anlamadın!
Banker Kastelliler…
Titan Kenanlar…
Jet Fadıllar… 
Thodex Faruklar…


Hiçbiri yetmedi son olarak da Tosuncuk peyda oldu vurdu parayı kandırdı milleti, sallana sallana çekti gitti Uruguay’a. Yıllardır orada krallar gibi yaşadıktan sonra kolluk güçlerine teslim olup Türkiye’ye getirildi. Adam gerçekten çok komik, ülkemize gelirken bile dönüş biletini bedavaya getirdi. “Adam ne yapsın canım bizim memlekette sağılacak tüyü yolunacak o kadar çok koyun var ki” diyen kişiler, haklı mı haksız mı siz kara veriniz.


Yıllar geçtikçe akılda, bilinçte, vizyonda, bilimde-saniyede, kültürde-sanatta ve birçok alanda ileriye doğru gitmemiz gerekirken maalesef biz tersine doğru gidiyoruz. Ama yok kardeşim biz vallahi akıllanmayız geçmişten ders almayız. 


Ben bu kandırılan insanları da şöyle düşünüyorum. Artık ülkemizde kendi emeğinin hakkıyla bileğinin gücüyle mevki makam sahibi olmak gerçekten güç. Torpil desen var, sınavlarda tavan puan alıp mülakatlarda elenen gençler var, oradan buradan birden fazla yerden maaş alan birçok kişi var…  Liyakate göre değil eş dost tanıdığa göre işe alım olursa insanlar da her gün pahalılaşan ve fakirleşen Türkiye’de bir şekilde kolay yoldan para kazanmayı amaç edinmiş olabilirler. Aslında belli bir kesim daha da zenginleşirken orta sınıf kalmıyor ve fakir daha da fakirleşiyor.

 
4 kişilik bir ailesi olan ve 2.800 TL asgari ücret alan bir vatandaş üstelik kirada da oturuyorsa nasıl geçinsin hadi bir düşünün! Tabii ki geçinemez. O da bir şekilde doğruluğuna inanarak Çiftlik Bank ve benzeri uygulamalara bel bağlamış durumdadır. 


Güreşçiden Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi olan bir ülkede halkın sisteme ve Devlete olan inancı kalır mı? Masallar ile uyutulan insanlar gerçekleri ne kadar görebilirler ki!
Yeditepe Üniversitesi ve MAK Danışmanlık Hizmetlerinin 2020 yılında yayımladıkları rapor, 18-29 yaş aralığındaki gençlerin %76’sının daha iyi yaşam koşulları ve gelecek için yurt dışında yaşamak istediğini ortaya koymaktadır. Düşünsenize ülkemizin gençleri ve geleceğimiz olan gençlerimiz, umudu Türkiye’de değil Batı’da görüyor. Haksızlar mı? Kıskanılan Türkiye…!
Mesele Tosuncuk değil. Asıl mesele, refah seviyesi yükselmemiş ve ekonomik gelişmişlik düzeyini halka aktaramamış bir sistemin açığında halkın biraz da olsun güvenirliliği şaibeli olan sistemler aracılığı ile gelirine gelir katmak istemesidir. Kripto para piyasasında bile Türkiye bu alanda en fazla para işleten bireysel kullanıcılar arasında dünyada 4. ülke konumundadır. 
Ama yeter be kardeşim gerçekten yeter, kanmayın bu tiplere inanmayın bu Jet Fadıllara, Tosuncuklara, Thodex Faruklara… Ne yapalım az aşım ağrısız başım diyelim! Ekmeğimizi alabiliyoruz ya buna da şükür!!!
 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Turktime