Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AFETLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAK
Yiğit Miraç Tokat
YAZARLAR
6 Ağustos 2021 Cuma

AFETLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAK

 

 

Afetler üzerinden siyaset yapmak doğru olmamasına rağmen siyasiler genelde muhalefeti bir şekilde eleştirmek için birçok yol denemektedir ki yaşadığımız bu son trajedide de bunu ne yazık ki bunun örneklerinden birini görmekteyiz.


Ne mi diyorum. Bakan Pakdemirli’nin “yangınlara müdahale etmek belediyelerin sorumluluğundadır” sözü buna en iyi şekilde örnek olarak gösterilir ve maalesef ki bu açıklama çok talihsiz ve yerinden olmayan bir açıklamadır. İnsanın aklına o zaman şöyle bir soru gelebilir. Yangınların çıktığı bölgelerin tamamında kendi hükümetinin belediye başkanları görev alıyor olsaydı yine de bu açıklamayı yapabilir miydi? Cevabı siz veriniz.


Son yıllarda Türkiye’de görülmemiş bir felaketi ulusça üzüntüyle ve kahrolarak izliyoruz ve yaşıyoruz. Hükümetin yangına karşı almış olduğu aksiyonu yeterli veya yetersiz bulabiliriz, bunu tartışabiliriz de anlarım. Fakat benim hiçbir şekilde anlam veremediğim şeylerin en başında, yaşadığımız her olumsuzlukta, sıkıntıda, afette veya felakette suçu bir başkasına atarak sorundan sıyrılma metodunun işletilmesidir.


Nasıl mı?
Rize’de sel felaketi olur fıtrattandır ve bu bir imtihandır deriz. Deprem olur felaketler sınavdır deriz. Ekonomik sıkıntılar var ama sorun dış mihrak dış güçler deriz. İzmir’de deprem olur suç, yıllardır bu şehri yöneten CHP zihniyetinde deriz. İstanbul’da sel olur suç İmamoğlu’nda deriz. Ankara’da sel olur suçu CHP’li belediye başkanı Mansur Yavaş’a deriz. Her şekilde suçu birilerine atmak alışkanlık olmuş. Bırakın artık sağı solu onu bunu. El birliğiyle ne yapabiliyorsak onu yapalım. Hepimiz aynı gemideyiz ve aynı havayı soluyoruz bilmem farkında mısınız! 


Yaşadığımız yangın felaketinde yıllardır bakımı yapılmayan THK’nın uçakları çalışmıyor arızalı deyip aradan sıyrıldık mı şimdi yani. O zaman demezler mi adama yahu siz 18 yıldır iktidardasınız bu uçakları yenilemek veya bakımını yapmak aklınızın ucundan geçmedi mi diye. 
Neyse fazla söze gerek yok. Bu arada afet bölgelerinde otobüs üzerinden afetzedelere atılan çayları hiç konuşmuyorum! Cumhurbaşkanımıza bu yolu tercih etmelerini söyleyen akıl kimse bir an önce değişmesi lazım. 
Yediden yetmişe yangınla mücadele eden tüm herkese saygılarımı sunuyorum. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Emin
 26 Ağustos 2021 Perşembe 17:16
Insnalar bu tip durumlarda el uzatacak yardım isterler çay kahve değil nerde bu siyasiler
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Turktime