Turktime

Twitter, işe alımları durdurdu

Elon Musk'ın 44 milyar dolara Twitter'ı satın alma hamlesi sonrasında şirketten yeni bir açıklama geldi. Twitter sözcüsü, Musk’ın satın alma süreci sonrasında işe alımların durdurulduğunu, masrafları azaltacak önlemler alındığını ve iki üst düzey yöneticinin de şirketten ayrıldığını açıkladı.
ABONE OL
Abone Ol
Twitter, işe alımları durdurdu
Haberler / Teknoloji
13 Mayıs 2022 Cuma 10:21
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da Elon Musk şokunun yarattığı etki devam ediyor…

Twitter sözcüsü, Musk’ın satın alma süreci sonrasında işe alımların durdurulduğunu, masrafları azaltacak önlemler alındığını ve iki üst düzey yöneticinin de şirketten ayrıldığını açıkladı.

Musk’ın satın alma süreci devam ederken Twitter’ın “Tüketimden Sorumlu Genel Müdürü” Kayvon Beykpour’un bizzat CEO Parag Agrawal tarafından işten çıkarıldığı belirtildi. Gelir ürünlerinden sorumlu üst düzey isim Bruce Falck’ın da şirketten ayrıldığı açıklandı.

Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Kasım ayında Facebook’tan gelen Jay Sullivan’ın bu iki kişinin görevini üstleneceği belirtildi.

ELON MUSK AÇIKÇA ELEŞTİRİYORDU

Elon Musk, bir süredir Twitter’ın yönetim tarzından hoşlanmadığını söylemişti. Sosyal medya platformu, büyüme olarak Meta gibi rakiplerinin gerisinde kalmakla eleştiriliyordu. Fakat Musk’ın Twitter’ı satın alma isteği şirket çalışanlarında işten çıkarılma ve şirket kültürünün ciddi bir biçimde değişeceğine yönelik endişeler yaratmıştı.

Wall Street tarafından çok bilinmese bile Twitter çalışanlarının yakından tanıdığı ve saydığı bir isim olan Agrawal’ın Musk’ın satın alma süreci tamamlanana kadar görevinde kalması beklenirken, daha sonraki süreçte ne olacağı ise bilinmiyor.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime