Turktime

Suudi Arabistan teknoloji devine ortak oldu!

Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu, Japonya merkezli video oyun ve elektronik şirketi Nintendo'dan %5,01'lik hisse satın aldı. Bu satın alım ile birlikte Kamu Yatırım Fonu, Japon oyun şirketlerine yaptığı üçüncü yatırım oldu.
ABONE OL
Abone Ol
Suudi Arabistan teknoloji devine ortak oldu!
Haberler / Teknoloji
18 Mayıs 2022 Çarşamba 21:32
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Suudi Arabistan'ın egemen varlık fonu Kamu Yatırım Fonu'nun başkanı Muhammed bin Selman, geçtiğimiz iki yıldan bu yana video oyunu ve espor yatırımlarını arttırdı ve bu yıl Japonya'da listelenen iki oyun firmasından da yüzde 5'ten fazla hisse satın aldı.

NINTENDO ŞİRKETİNİN YÜZDE 5'İNİ SATIN ALDI

Bloomberg'in yaptığı açıklamaya göre Kamu Yatırım Fonu, Nintendo'dan yüzde 5,01 hisse satın aldığı bildirildi. Gerçekleşen satın alım ile birlikte Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu, Nintendo'nun beşinci büyük hissedarı olduğu açıklandı.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

VELİAHT SELMAN YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın başkanlığında yer aldığı Kamu Yatırım Fonu, bu yıl video oyun ve espor şirketlerinden milyarlarca dolar değerinde hisse satın aldı. Geçtiğimiz aylarda Japonya merkezli video oyun şirketinden 1 milyar dolarlık hisse satın almasının yanı sıra dünyaca ünlü espor organizasyonunu da satın aldığını duyurdu.

JAPONYA MALİYE BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Kamu Yatırım Fonu'nun Nintendo'dan yüzde 5,01'lik hisse satın alımı sonrası ne kadar ödediği açıklanmazken, Japonya Maliye Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre satın alımın tamamıyla yatırım amaçlı olduğu söylendi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime