Turktime

Soma faciasının üzerinden 8 yıl geçti!

Manisa'nın Soma ilçesinde, 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın üzerinden 8 yıl geçti. Saat 10.00'da, Soma'daki Maden Şehitliği ve Anıtı'na gelen Maden-İş sendikası üyeleri, mezarlara karanfil bırakıp dua etti.
ABONE OL
Abone Ol
Soma faciasının üzerinden 8 yıl geçti!
Haberler / Güncel
13 Mayıs 2022 Cuma 13:57
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Soma faciasında hayatını kaybedenler mezarları başında anıldı. Manisa'nın Soma ilçesinde bulunan bir maden ocağında 13 Mayıs 2014'te çıkan yangında hayatını kaybeden 301 madenci için anma etkinlikleri düzenlendi. 

Saat 10.00'da, Soma'daki Maden Şehitliği ve Anıtı'na gelen Maden-İş sendikası üyeleri, mezarlara karanfil bırakıp dua etti.

Sendika üyelerinin yanı sıra ölen madencilerin yakınları da sabahın erken saatlerinden itibaren mezarlığa geldi, Kur'an-ı Kerim okudu.

''UMUDUMUZ VAR''

Oğlu Uğur Çolak'ı kaybeden İsmail Çolak, 8 yılın kendileri için zor geçtiğini ve acısının hala ilk günkü gibi olduğunu söyledi. 

Baba Çolak, ''Bizim verdiğimiz adalet mücadelesi, çocuklarımızla birlikte göçük altında kaldı'' diyerek davayı Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacaklarını açıkladı.

"GÜVENİMİZ KALMADI"

Dava sürecine ilişkin de konuşan Baba Çolak, ''Mahkemelere güvenimiz kalmadı ama umudumuz var'' diyerek sözlerine şunları ekledi:

''Cumhuriyet tarihinin en büyük işçi katliamının sorumlularının hiçbirinin tutuklu olmadığı bir süreç yaşıyoruz ama bizi savunan avukatlar tutuklandı. Avukatlarımıza da selam gönderiyoruz" 

Faciada oğlu İbrahim Duman'ı kaybeden Zehel Duman da, "Her zamanki gibi burukluk hissediyorum. Adalet yok, katiller dışarıya çıktı'' diyerek dava sürecine ilişkin tepkisini gösterdi.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime