Turktime

Şırnak'ın doğal güzellikleri ziyaretçilerini ağırlıyor!

Yurdun her köşesi ayrı bir güzellik olan Türkiye'de, doğaseverlerin yeni rotası Şırnak oldu. Şırnak'ın doğal güzellikleri ziyaretçilerle buluşuyor.
ABONE OL
Abone Ol
Şırnak'ın doğal güzellikleri ziyaretçilerini ağırlıyor!
Haberler / Kültür
15 Mayıs 2022 Pazar 12:49
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Finik Ören Yeri ve Kalesi, Cehennem Deresi, Ulu Cami, Kırmızı Medrese, Nuh Peygamber, Mem-u Zin ve İsmail Ebu'l-İz türbeleri, Cizre Kalesi, Hamidiye Kışlası gibi pek çok tarihi ve kültürel zenginliği bünyesinde barındıran Şırnak'ta turizmle ilgili çalışmalar yürütülüyor.

Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu ile Dicle Kalkınma Ajansı tarafından yeni alanların turizme kazandırılması için 3 yıl önce hayata geçirilen "Sürdürülebilir Turizm Çeşitlendirilmesi, Kültür ve Turizm Rotaları Projesi" kapsamında kentte belirlenen 10 rota da turizm güzergahlarına dahil edildi.

Düzenlenen turlar kapsamında kente gelen ziyaretçiler, Şırnak'ın İdil ve Güçlükonak ilçeleri arasında yer alan Cehennem Deresi bölgesini, yaylaları, dereleri, kaplıcaları ve vadileri serin havada gezme fırsatı buluyor.

"20 TUR DAHA VAR"

ŞÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Çelik, bu tur organizasyonlarını turizm paydaşları ile gerçekleştirdiklerini söyledi.

"Rotalar belirlendiğinden bu yana turizm paydaşlarıyla üniversite olarak birçok tur hazırladık, tur operatörleri ve acentelere gönderdik. Bunun da meyvelerini almaya başladık. Hazirana kadar 20 tur daha var." diyen Çelik, sağlanan bu gelişmeyi görmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.

Çelik, bundan sonraki süreçte bölgede daha fazla turist görmeyi beklediklerini dile getirdi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime