Turktime

Öğretmenlerden promosyon isyanı

Kriz döneminde kendilerini rahatlatacağını düşündükleri promosyonun 5 bin lirayı geçmemesi öğretmenleri hayal kırıklığına uğrattı.
ABONE OL
Abone Ol
Öğretmenlerden promosyon isyanı
Haberler / Ekonomi
18 Mart 2023 Cumartesi 15:18
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

2022 yılının sonuna doğru çalışanlar ve emekliler için promosyon yarışına giren bankalar ne oldu ise yeni yıl ile birlikte fikir değiştirdiler. Aralık ayında 25-30 hatta 40 bin TL’leri veren bankalar Ocak ayı ile birlikte Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde özellikle MEB çalışanları ve öğretmenlerle dalga geçercesine teklifler vermeye başladı. Bu yerlerden birisi de Trakya’nın en büyük yerleşim birimi olan Çorlu.

MAAŞ İHALESİ 3. KEZ KARARA BAĞLANAMADI
Şubat ayında banka sözleşmesi yenileme görüşmelerinde verilen 17.200 TL az bulunduğu için tekrarlanan 2. ihalede çok daha düşük teklifler geldi. İkinci ihalede en yüksek teklifi veren Finans Bank vefat edenden, tayini çıkandan, emekli olandan verdiğim promosyon bedelini geri alırım, gelene de vermem gibi bir çok tuhaf şart ileri sürdü. Kamu bankaları ise 5000 TL’yi geçmeyen komik teklifler ile adeta öğretmenlere bize gelmeyin mesajı verdi.

Geçen hafta içinde yapılan 3. İhalede ise rakam iyice dip yaptı. EYT’liler için bile 10 bin TL’lerin konuşulduğu bugünlerde daha önce 17 bin TL’ye kadar çıktığı söylenen Yapı Kredi Bankası 10 bin TL’nin biraz üstünü vererek olayı oldubittiye getirmek istiyor. (KARAR)

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Turktime