Turktime

İYİ Parti'de toplu istifa!

İYİ Parti Samsun Bafra İlçe Gençlik Kolları'nda yaşanan toplu istifanın ardından Kavak ilçe teşkilatından da istifa haberi geldi. İstifa sonrası İYİ Parti Kavak teşkilatı faaliyetlerine son verdi.
ABONE OL
Abone Ol
İYİ Parti'de toplu istifa!
Haberler / Güncel
13 Mayıs 2022 Cuma 18:43
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İYİ Parti Bafra İlçe Teşkilatı Ana Kademe Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Davran, istifaların İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz'ın gençlik faaliyetlerine destek vermemesi üzerine yaşandığını söyledi.

Davran, "Bafra İYİ Parti İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz'ın genç fikirleri önemsememesi, gençlik kolları faaliyetlerine destek vermemesi üzerine istifalar oldu. İstifamız ilçe yönetimi ve gençlik kollarınadır. Genel Başkanımız Meral Akşener'e bağlılığımız ve desteğimiz devam edecektir" dedi.

Öte yandan Kavak ilçe teşkilatında 15 kişi istifa dilekçesi sundu. Parti tüzüğü gereği ilçe yönetimi feshedildi. İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, istifaların partiden değil yönetimden olduğunu söyledi. Aksoy, şöyle konuştu:

“İl başkanı olarak istifaları değerlendirerek, partimizin genel merkezine göndermek durumundayım. Genel merkezimize istifaları bildirdim. Kavak ilçe yönetimimiz şu anda düşmüştür. Bundan sonraki süreçte, yeni yönetimin atanma süreci olacaktır. İYİ Parti Samsun İl Başkanı olarak parti tüzüğümüzün gereğini yapmış bulunmaktayım” dedi.

‘GÖREVE DEVAM EDİYORUZ’

İYİ Parti Kavak İlçe Başkanı Ali Demirhan ise il başkanlığı tarafından parti tüzüğünün bahane edilerek, yönetimlerinin düşürülmek istendiğini söyledi ve söz konusu istifaların öncelikle ilçe yönetim kuruluna verilmesi ve buradaki değerlendirmenin ardından ilgili makamlara yönetilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Demirhan “İl Başkanı Hasan Aksoy'un istifa ettiğini söylediği üyelerden beş kişi, yedek yönetim kurulu üyesidir. İstifa ettiği üyelerden bir diğeri de toplantılara katılmadığı için yönetim kurulunca üyeliği düşürülen bir üyemizdir. Beş yedek üye, İl Başkanı Hasan Aksoy ile disiplin soruşturması gerilimi nedeniyle disiplin cezası alan eski Başkan Sefer Kırış'ın yakınlarıdır. İlçe yönetim kurulumuz 12 asil üye ile toplantısını yapmış ve kararlarını alarak göreve devam ediyor” diye konuştu.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime