Turktime

Hazır giyime bir yılda büyük zam!

Türkiye'de ekonomik kriz farklı alanlarda kendisini göstermeye devam ediyor. Tekstil ve hazır giyim sektörüne 1 yılda yüzde 110 oranında zam geldi.
ABONE OL
Abone Ol
Hazır giyime bir yılda büyük zam!
Haberler / Ekonomi
21 Mayıs 2022 Cumartesi 11:41
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Döviz kurunun yükselmeye devam etmesi, enflasyonun da etkisiyle gelen tüm zamlar tekstile de yansıdı.

Bloomberg HT'ye konuşan Çift Geyik Karaca Genel Müdürü Cihat Özbekli geçtiğimiz yıla göre ürün fiyatlarındaki artışın ortalama yüzde 110 civarında olduğunu aktardı.

Cihat Özbekli, Üretici Fiyat Endeksi'nin(ÜFE) sektöre tamamen yansıdığını belirterek, "Bugünkü üretim artışları yalnızca işin fason-işçilik tarafı için piyasa yüzde 50’ler 60’lar civarında hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

"DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR HUSUS"

Özbekli, "Türkiye’nin üretim ihracat artışı, içerideki üreticinin de aklını çelmeye başladı. Bu dikkat edilmesi gereken bir husus. Bu durum biraz üreticinin kafasını karıştırmış durumda. Yerli üretim yapmak yerine çok büyük marjlarla ihracata özel etiket üretim yapmak gibi bir durum söz konusu, fakat bunun devamlılığını bilmiyoruz. O nedenle de fiyatlar biraz da oralarda oynamaya başladı" dedi. 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime