Turktime

Engin Altay, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 'Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı mı?' sorusuna yanıt verdi.
ABONE OL
Abone Ol
Engin Altay, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı
Haberler / Siyaset
24 Mayıs 2022 Salı 12:59
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aralık ayında başlattığı 'Milletin Sesi' mitinginin ikincisini İstanbul'da Maltepe'de gerçekleştirdi. Mitingi değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay "Miting bizim bile beklediğimizden dahi kalabalıktı. Bu büyük bir başarıdır. Artık çok daha cesur olmanın zamanı gelmiştir" dedi.

CHP'NİN ADAYI KEMAL KILÇDAROĞLU'DUR
Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı mı? sorusunu yanıtlayan Altay "6'lı masanın bir bileşeni olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 'Ben cumhurbaşkanı adayı değilim' derken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir zaman 'Ben adayım' demedi. Kemal Kılıçdaroğlu kendi açısından 'bizim önceliğimiz 6'lı masanın bir isim üzerinde uzlaşmasıdır. 6'lı masa ne derse biz onu kabul ederiz' diyor. Ama şunu söyleyebilirim CHP ailesinin yani partinin adayı Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Ancak Genel Başkanımızın bir tutumu var. O da cumhurbaşkanı adayının 6'lı masanın ortak adayı olması konusudur." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN ONAY VERDİĞİ BAŞKA BİR İSMİ DE DESTEKLERİZ
Altay "Eğer 6'lı masadan Kemal Kılıçdaroğlu dışında bir aday çıkar ve Genel Başkanımız da o isme evet derse CHP ailesi de bu isme evet der ve seçim çalışmalarında tıpkı kendi adayımız gibi çalışırız" diyerek CHP'nin 6'lı masadan uzlaşma ile çıkacak olan bir başka ismi de destekleyeceğini söyledi. (KARAR)

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime