Turktime

BAE, Vodafone’a ortak oldu

Birleşik Arap Emirlikleri , Vodafone'un yüzde 9,8 hissesini 4,4 milyar dolara satın aldı. BAE merkezli teknoloji şirketi, yalnızca küresel çeşitlendirme peşinde olduğunu ve ticari ortaklıklar için fırsatlar geliştirmek istediği belirtti.
ABONE OL
Abone Ol
BAE, Vodafone’a ortak oldu
Haberler / Ekonomi
23 Mayıs 2022 Pazartesi 11:52
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

BAE Telekom Firması, halihazırda 20’den fazla ülkede 300 milyondan fazla müşteriye hizmet veren telekomünikasyon devi Vodafone’un hisselerinin yüzde 9,8’i için 4,4 milyar dolarlık anlaşma yaptı. Bu satın almayla BAE’ye ait telekomünikasyon şirketi e&, Vodafone’un en hissedarlarından oldu.

Bloomberg’in hesaplamalarına göre, Emirates Telekomünikasyon Grubu, hisse başına yaklaşık 1,59 dolar teklif ederek yüzde 9,8 payı 4,4 milyar dolar karşılığında satın aldı. Satın alma fiyatı, Vodafone hisselerinin son kapanış fiyatından yüzde 10 daha yüksek oldu.

Eski adı Etisalat olan ve e& ismiyle yeniden markalaşan şirket, uzun vadeli bir yatırımcı olarak kalmak istediğini ve Vodafone’un geri kalanı için bir teklifte bulunmayacağını söyledi.

DİĞER YATIRIMCILARIN ÖNÜNE GEÇTİ
Bloomberg verilerine göre satın alma sonrası e&’nin Vodafone’daki payı, BlackRock, Vanguard ve HSBC’nin önüne geçti. Vodafone ise yaptığı açıklamada, “e& ile uzun vadeli bir ilişki kurmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

e& CEO’su Hatem Dowidar ise açıklamasında, “Yatırımımız, en güçlü küresel telekom markalarından biriyle birlikte çalışabilmek için eşsiz bir fırsatı temsil ediyor” ifadelerine yer verdi.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime