Turktime

Apple’ın ikonik sloganı tehlikede

Avrupa Birliği'nin en yüksek mahkemesi, Apple’ın ikonik sloganını herhangi bir şirketin sloganı alabileceğine karar verdi.
ABONE OL
Abone Ol
Apple’ın ikonik sloganı tehlikede
Haberler / Teknoloji
9 Haziran 2022 Perşembe 12:46
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

 Avrupa Birliği mahkemesi resmi olarak Apple’ın artık “farklı düşünebilen” tek şirket olmadığına karar verdi. Bloğun Adalet Divanı, bölgede Apple dışındaki herhangi bir şirkete sloganı alma hakkı verdi.

Karar, Swatch’tan gelen bir talebin sonucunda alındı. İsviçreli saat üreticisi, Apple’ın artık bu sloganı kullanmadığı gerekçesiyle 2016 yılında Apple’ın ticari markasının iptali için AB yetkililerine başvurdu. Swatch kendi pazarlama kampanyalarında aktif olarak “Farklı İşaretle” ifadesini kullanıyordu. 2019 yılının ortalarında Apple da Swatch’ın sloganı kullanmasını durdurmak için İsviçre mahkemesine dava açtı.

SLOGANI PAZARLAYAMIYOR

Avrupa Mahkemeleri Swatch’ın lehine bir karar verdi ve Apple’ın sloganı yaklaşık on yıldır markaya ticari bir şekilde hizmet etmek için kullanılmadığını tespit etti.

iMac yapımcısı, 1997’de bir reklam kampanyasının parçası olarak “Farklı düşün” sloganını ilk kez ortaya atmış ve bu ifadeyi bir ticari marka olarak kaydetmişti. Ancak şirket, son senelerde bu sloganı pazarlama faaliyetlerinde kullanmıyor.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime