Turktime

Aleyna Tilki New York Times Meydanı'nda boy gösterdi

Türkiye’den ilk defa bir kadın sanatçı olarak Aleyna Tilki Spotify’ın EQUAL müzik programının global elçisi oldu.
ABONE OL
Abone Ol
Aleyna Tilki New York Times Meydanı'nda boy gösterdi
Haberler / Kültür
18 Mayıs 2022 Çarşamba 13:10
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Spotify’ın global müzik programı birinci yılını kutlarken, Türkiye’den ilk defa bir kadın sanatçı, sadece EQUAL Türkiye çalma listesinin kapağında yer almakla kalmadı, aynı zamanda programın global elçisi oldu. Aleyna Tilki mayıs ayında, hem Global EQUAL çalma listesinin hem de EQUAL Türkiye çalma listesinin kapağına çıkarken aynı zamanda yeni şarkısı Take It or Leave It ile de bu iki listeye konuk oldu.

Tilki ayrıca, programın mayıs ayı elçisi olarak Spotify’ın New York Times Square’deki meşhur reklam alanlarında global elçi olarak iki kez boy gösterdi.

Spotify’ın müzik dünyasında kadınlar için eşitliği güçlendirmek ve kadın sanatçıların müziğe olan katkılarını kutlamak için geliştirdiği global müzik programı EQUAL kapsamında 241 Türk kadın sanatçı, Türkiye dışındaki çalma listelerinde yer alarak global kitlelere ulaştı.

GLOBAL LİSTEDE 241 TÜRK KADIN SANATÇI

Bugüne kadar dünya genelinde 400 kadın sanatçı programın elçisi oldu. Sadece kadın sanatçıların yer aldığı toplam 35 çalma listesi hazırlandı ve bu çalma listeleri tüm dünyada bir sene boyunca 13 milyon saat dinlendi.

Mayıs 2021’den beri 1000 kadın sanatçı, Türkiye çalma listesine eklendi. 1000 kadından 134’ü, ilk defa Spotify tarafından hazırlanan bir çalma listesinde yer aldı. 1000 kadın sanatçının 337’si yerli sanatçılardan oluştu. Çalma listelerinde yer alan 241 Türk kadın sanatçıdan 48’i ilk defa Türkiye dışında Spotify tarafından hazırlanan bir çalma listesinde boy gösterdi. Bugüne kadar Türkiye’den Melike Şahin, Göksel, Hadise, Nova Norda, Sibel Can, Kalben, Ajda Pekkan, Gülçin Ergül, Güneş, Sena Şener, Ziynet Sali, Gülşen, Aleyna Tilki olmak üzere 13 kadın sanatçı programın Türkiye elçileri oldu.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime